Ciecielaserem 01
Ciecielaserem 03 1
Ciecielaserem 04

Cięcie laserem

Cięcie laserem, grawerowanie, frezowanie metali miękkich, a także cięcie styroduru, drewna, sklejki i płyty MDF, kształtowanie tworzyw sztucznych.

 Najprostszą definicją cięcia laserowego jest ta, że jest to proces rozdzielania termicznego. Obróbce mogą zostać poddane  materiały na przykład sklejka, pleksi, hips, papier, filc, guma. Należy jednak pamiętać, że maksymalny format naszej powierzchni roboczej wynosi 1200 × 800 mm, a do tego ważna jest również jej grubość – na przykład w przypadku pleksi nie powinna przekraczać 15 mm.

Prace związane z cięciem laserem polegają na zastosowaniu wiązki laserowej, która rozprowadza energię po niewielkiej przestrzeni. Taka metoda pozwala na wykonanie precyzyjnych cięć.

Jakie są zalety cięcia laserem i jakie ma zastosowanie w branży reklamowej? 

Do najważniejszych zalet cięcia laserem możemy zaliczyć precyzję cięcia. Krawędzie gotowego produktu są gładkie, dlatego materiał może być wykorzystany bezpośrednio po wyjęciu z maszyny. Oprócz tego taka metoda obróbki daje możliwość powtarzalnego obrabiania materiału, natomiast ryzyko uszkodzenia albo strat jest stosunkowo niewielkie, co redukuje ilości zużytego tworzywa oraz koszty.

Jeżeli chodzi o branżę reklamową, to cięcie laserem jest stosowane między innymi do tworzenia rozmaitych reklam zewnętrznych. Dzięki niemu możliwe jest wykonywanie szyldów, napisów czy grafik, które wymagają zachowania precyzji. To świetna alternatywa dla druku wielkoformatowego oraz możliwość budowania świadomości o marce innymi sposobami niż tablice informacyjne, reklamy na pojazdach, banery czy szyldy, które również są skuteczne. 

Wyślij zapytanie o ofertę