Nowoczesna reklama musi docierać do szerokiego grona odbiorców. Oznacza to, że powinna być dobrze widoczna i dopasowana do aktualnych standardów. Najlepsze efekty dają nieoczywiste rozwiązania. Dobrym tego przykładem są neony. Czym się one charakteryzują? I jakie korzyści daje ich zastosowanie? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czym właściwie jest neon?

Neon to najprościej mówiąc świecący napis, który może pełnić funkcję dekoracyjną lub reklamową. W praktyce jest to konstrukcja wykonana ze szklanych rurek, których kształt osiągany jest pod wpływem wysokiej temperatury. Rurki te wypełnione są gazem, a całej konstrukcji towarzyszą elektrody. Dzięki temu gaz szlachetny (krypton, ksenon, hel, neon, argon, azot lub dwutlenek węgla) zaczyna intensywnie świecić.

Neony nie są wytworem dzisiejszych czasów. Ich prototypy powstały na początku XX wieku. Przez lata stanowiły one powszechnie wykorzystywaną formę komunikowania. Obecnie ponownie wracają do łask.

Dlaczego warto wykorzystywać neony?

Co sprawia, że konstrukcje stworzone z kilku szklanych rurek, gazów szlachetnych oraz elektrod zyskują tak dużą popularność? Na uwagę zasługują ich zalety. Chodzi m.in. o trwałość nośnika reklamy, jakim jest neon, uniwersalność i możliwość dopasowania go do aktualnych oczekiwań. Neony są także estetycznym, niezwykle ciekawym elementem, który przykuwa wzrok i skutecznie przekazuje informacje.

W branży reklamowej neony są wykorzystywane m.in. do tworzenia szyldów z napisami (szyldy reklamowe Toruń), szyldów z logo, szyldów z określonymi symbolami, napisów związanych z charakterem prowadzonej działalności.

Jeśli więc chcesz wykorzystać je do promowania swojego biznesu, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Odkryj jak wiele, może zdziałać dobrze dobrany neon!