Nowoczesne metody drukowania otwierają bardzo szerokie możliwości, które warto wykorzystać np. do promowania biznesu. Jedną z wyjątkowych technik jest druk wieloformatowy. Co warto o nim wiedzieć? I jakie są minimalne, a jakie maksymalne wielkości dzieł tworzonych tą techniką? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czym jest druk wieloformatowy?

Druk wielkoformatowy to rodzaj druku, który wykorzystuje maszyny drukarskie o dużej skali do tworzenia wydruków na rozległych powierzchniach. Jest wykorzystywany do różnych celów, w tym do tworzenia reklamy, banerów, plakatów i innych specjalnych projektów. Wraz z rozwojem technologii, druk wielkoformatowy staje się coraz bardziej popularnym wyborem zarówno dla firm, jak i osób prywatnych.

Najczęstsze rodzaje materiałów stosowanych w druku wielkoformatowym to winyl, płótno, papier, a także różnego typu tkanina. Na ich powierzchnię nanoszone są specjalistyczne farby, a rezultatem jest wysokiej jakości obraz o uniwersalnym zastosowaniu.

Dostępne wymiary druku wielkoformatowego

Druk wielkoformatowy Toruń jest dostępny w różnych rozmiarach. Jak sama nazwa wskazuje, odnosi się jednak do wydruków, z którymi nie radzą sobie standardowe urządzenia wykorzystywane w domach lub w biurach. Przyjmuje się więc, że wydruki wieloformatowe zaczynają się od szerokości wynoszącej pięćdziesiąt centymetrów wzwyż.

A jaka jest górna granica druku wieloformatowego? Wszystko zależy od możliwości urządzeń drukujących stosowanych w wybranym punkcie. Zazwyczaj jednak istnieje możliwość tworzenia kompozycji o wymiarach sięgających nawet kilku metrów.

Tak szerokie możliwości druku wieloformatowego sprawiają, że jest on wykorzystywany do tworzenia m.in. fototapet, ogromnych banerów reklamowych, a nawet zaawansowanych elementów scenografii.