Baner to świetny sposób na pokazanie swojej oferty szerokiemu gronu odbiorców. Aby jednak reklama ta dobrze spełniała swoje zadanie, konieczne jest jej profesjonalne wykonanie. Na czym polega proces druk banerów reklamowych? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Jak drukowane są banery reklamowe?

Druk banerów jest możliwy dzięki specjalistycznej "drukarce" o dużych rozmiarach – chodzi o tzw. ploter. Maszyna ta pozwala na tworzenie wysokiej jakości nadruków nawet na ogromnych, sięgających kilkudziesięciu metrów szerokości powierzchniach. Materiał magazynowany jest w rolkach. Po włożeniu rolki do plotera, rozpoczyna się proces drukowania: głowica urządzenia porusza się równomiernie, przenosząc na podłoże wcześniej stworzony projekt.

Po zakończenie drukowania płachta jest odcinana, a jej brzegi są zgrzewane, co podnosi ich jakość i trwałość. Na brzegach montowane są także specjalne metalowe kółka, które umożliwiają późniejsze zamocowanie reklamy.

Tworzenie banerów reklamowych – co warto wiedzieć?

Profesjonalny baner reklamowy musi zostać przygotowany przez specjalistów, którzy dobiorą odpowiednie metody. 

Warto także pamiętać o tym, że:

  • ważnym elementem procesu jest wybór materiałów: można wykorzystać podłoże laminowane (tańsze, ale słabsze) lub podłoże powlekane (droższe, ale trwalsze),
  • dla sprawdzenia kolorów i ogólnej jakości warto najpierw wykonać miniaturkę baneru – daje to możliwość wprowadzenia ewentualnych poprawek,
  • niekiedy wymagane jest stworzenie bardziej spójnej, gęstszej siatki z oczek – prośbę tą warto zaznaczyć na samym początku składania zamówienia.

Jeśli więc chcesz stworzyć profesjonalny, estetyczny i ciekawy baner, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty.