Dla wielkości sprzedaży oferowanych przez daną firmą produktów lub usług szczególne znaczenie ma rodzaj przekazu marketingowego kierowanego do potencjalnych nabywców. Największą rolę będą odgrywały tu właściwie zaprojektowane i przygotowane reklamy, które muszą jednak być wykonane ze starannie dobranych materiałów oraz przybierać odpowiednią formę. Musi ona być dostosowana nie tylko do określonej treści, ale również miejsca, gdzie będzie przedstawiana. Jedną z opcji sprawdzających się w wielu zastosowaniach jest coraz popularniejszy roll up. W Toruniu są one dostępne w ofercie drukarni cyfrowej Świat Reklamy, wykonującej poza drukami promocyjnymi również m.in. szyldy, neony i kasetony, a także witryny i naklejki. Przekonajmy się, czym są roll up-y i zobaczmy, gdzie sprawdzają się najlepiej.

Czym są roll up-y?

Roll up-y to specjalne konstrukcje pozwalające na zaprezentowanie odpowiednio przygotowanego wydruku o sporych rozmiarach. Najczęściej są to elementy zrobione z lekkiego, lecz sztywnego i wytrzymałego aluminium, składające się ze stabilnego statywu oraz przymocowanej do niego kasety z ukrytym wałkiem i wąskiej listwy umieszczonej na teleskopowym ramieniu. Do wałka oraz listwy zamocowane jest podłoże z cienkiego, ale odpornego na uszkodzenia mechaniczne tworzywa sztucznego, na którym wykonuje się dowolny wydruk. Całość może być błyskawicznie rozstawiona i szybko złożona, okazuje się też łatwa w przenoszeniu i transporcie. Zależnie od potrzeb roll up może mieć różną szerokość i długość.

Gdzie stosuje się najczęściej roll up-y?

Podstawowym zastosowaniem roll up-ów jest krótkotrwała prezentacja treści reklamowych. Najczęściej rozstawia się je przy okazji pokazów, wykładów lub rozmaitych działań promocyjnych prowadzonych w miejscu sprzedaży. Chętnie sięga się po nie również przy organizowaniu stoisk targowych i wszelkiego typu eventach.